Kežmarčania Iveta a Martin Bašistovci sa prezentovali na festivale už aj v minulosti. Festival EĽRO je už tradične zaujímavá akcia pre mesto Kežmarok a pre priaznivcov ľudových tradícii a remesiel. Ako hovorí včelárka, svojím tradičným duchom dokázal odolať behu doby a má pevné miesto v našom meste Kežmarok. „Včelárstvo má v živote človeka dlhovekú tradíciu a z nášho pohľadu je to symbióza človeka s prírodou a celkové pochopenie behu kalendárneho roka. Včelárstvo pre nás znamená určitý druh relaxu, aj keď z toho relaxu bolí chrbát. K včelárstvu sme sa dostali kvôli „závislosti“ na dobrom slovenskom mede. Na festivale budeme prezentovať život včiel v živom výklade pre návštevníkov festivalu na veľkom presklenom úli so živými včelami, odprezentujeme produkty včiel od medu, cez včelí peľ, propolis a včelí vosk v sviečkach. Včely pri svojej „malosti“ dokážu vytvoriť obrovské hodnoty, ktoré ak by včely už neboli, by chýbali celému ľudstvu. Bez včiel nebude budúcnosť pre človeka!,“ dodáva včelárka Iveta Bašistová.
Foto: archív Iveta Bašistová
Automaticky prebrané zo zdroja: https://elro.kezmarok.sk/index.php/2026/06/25/vcelarka-iveta-basistova-kezmarok/.